Srpen 2010

Řev elementů - 3.

17. srpna 2010 v 10:41 | Bobesh |  Řev elementů
Slunce konečně popustilo vládu měsíci a dosud modré nebe zčernalo a orosilo se nekonečnou záplavou hvězd. Slavíci skončili svůj koncert a nahradilo jej vznešené, hluboké houkání sýčků. Vyšel na mýtinu s velkým, bílým balvanem uprostřed. Stříbrná záře měsíčního světla osvětlila jeho tvář. Výrazné lícní kosti a hluboké hnědé oči mu dělaly poměrně hezký obličej, hladce oholené tváře nehyzdily žádné jizvy a vlasy, volně sčesané dopředu a nahoru mu dávaly vzezření mladíka. Měl na sobě přiléhavé černé tílko, které mu kopírovalo jeho atletickou postavu, byl velmi vysoký a to ještě umocňoval úzkými kalhotami, které končily koženými, pevnými botami, všechno v černé barvě. Na předloktí nosil kovové chrániče sahající až k loktům a na levém stehně měl přivázané plátěné pouzdro s nejnutnější výzbrojí. Stál klidně, rovně, pohled upřený k bílému kameni.
            Niyoso čekal. Paže pokryté tenkými, nenápadnými provazci svalů volně spuštěné podél těla. Nic neslyšel ale i tak věděl, že tam někde je. "Netuším, proč jste se chtěl setkat tady, Mistře."
            Vzduch se rychleji zatetelil, zvedl prach smíšený se spadaným jehličím a ohnul slabší, níže postavené větve okolních stromů. Pak tam náhle nebyl sám. Nalevo od kamene se objevil mohutný muž, mírně sehnutý věkem. Měl hustý plnovous a hluboké vrásky, které dodávaly
jeho pronikavým modrým očím auru důstojnosti. Na sobě měl bílé roucho s černým lemováním a za širokým opaskem velkou katanu s nápadně červenou rukojetí.
            Niyoso poklekl na koleno a sklonil hlavu. "Rád Vás vidím." Řekl pevným hlasem, který popíral jeho poníženecký postoj. Nově příchozímu se po zarostlé tváři mihl lehký úsměv. "Konečně jsi dorazil. Promiň za tohle zvláštní místo, ale musíme si promluvit bez cizích uší." Niyoso v kleče zvrátil hlavu a zadíval se nově příchozímu do očí. "Nemusíte se omlouvat, mistře Akumo."
            Akuma vážně pokýval
hlavou a pokynul Niyosovi, aby vstal. "Přejdu hned k věci. Slyšel jsem, že Tě po cestě sem potkaly nepříjemnosti." Niyoso se postavil, narovnal se v ramenou a řekl: "Ano, byl jsem přepaden Nadaným, Gardenem. Naštěstí nevěděl o Černém oku a porazil jsem ho technikou Temného měsíce." Starý muž si dal ruku na jílec katany a vykročil ven z mýtiny, následovaný Niyosem. "Bylo to čiré štěstí, Nadaní jsou nejsilnější bojovníci. Jejich Dar jim dovoluje ohromné věci za použití minimálního množství energie. Příště raději uteč, příliš jsi riskoval."
            "Ano, mistře." Vyrovnaně odtušil Niyoso.
            "A co Černé oko a Temný měsíc? Pořád Tě to tolik vyčerpává?"
            "Ochranu už zvládnu prolomit bez potíží, a samotné černé oko už poměrně ovládám. Problém nastává jako vždy u Temného měsíce. Neudržím ho déle jak deset minut a po ukončení mám právě tolik síly, abych obnovil ochranu." Řekl Niyoso klidně.
            Akuma se zachmuřil a vrásky na čele se ještě víc prohloubily. Otočil se a pohlédl na svého chráněnce. Náhle vypadal mnohem starší. Potichu začal. "Máš v oku démona, Ni. Když tehdy Tvou matku operovali, tak její tělo ten nápor nesneslo, a ona, ač nechtěně přenesla to prokletí na Tebe. Není to zbraň, která by se mohla používat lehkomyslně." Otočil se zády a pevným hlasem pokračoval. "Vyrazíš teď domů a já za Tebou pošlu léčitele, co se Ti na to oko podívá."
            Niyoso na sobě nedal zdát jakékoli emoce. "Ano, mistře."
Otočil se na patě a rozeběhl se do noci.
            Akuma osaměl.
Zvrátil hlavu dozadu a podíval se na úplněk. Nezaměnitelný stříbrný oblouk narušil netopýr, hledající noční potravu. Měl toho dost na přemýšlení. Proč šel po jednom
ze členů Bílého stolu elitní zabiják? Nebo šel snad po tajemství černého oka?
Starému muži ztvrdly oči na dva acháty. "Něco přichází."

Niyoso běžel temnou nocí a nechal plynout myšlenky. Vzpomínal jak mu poprvé řekli, že je jen zbraň, něco co se používá aby ochránilo svého pána. Tehdy mu to nepřišlo divné, nepřirozené. Vlastně byl rád, dostal smysl života.A potom přišla ta osudná noc. Do teď si živě pamatuje jaký tehdy vanul vítr, tak studený a řezavý, jakým dokáže být jen na začátku kruté zimy.
Osmnáctiletý Niyoso ležel v kaluži vlastní krve před svým pánem. Bývalým pánem. Pořád v něm ale hořel vztek a vzdor. "Nikdy Ti už nebudu sloužit! Mám právo na vlastní názor, na vlastní život!" Vykřikl a pokusil se vytvořit ruční znak. Zvedl ruce a srazil je k sobě. Ostrá bolest mu na chvíli zastřela zrak. Povíval se na svoje prsty, většinu jich měl vykloubených, nějaké i zlomené.
Muž, jeho dosavadní mistr k němu poklekl do bláta. Měl dlouhé, hnědé vlasy spadající až na ramena, čiré, zelené oči, havraní nos a tenké rty stažené do cynického úsměvu. Na sobě nosil černé kimono svázané černým pásem a na nohou obyčejné pantofle. Byl velmi vysoký, a jeho mohutnou tělesnou konstituci plně nezakryl ani volný oblek. "Vážně si myslíš, Ni" řekl téměř šeptem "že po tom všem, co jsem pro Tebe udělal, Tě nechám jít?" Poslední, co Niyoso viděl bylo rychlé skládání ručních znaků a pomalu se rozšiřující tenké rty, pomalu odhalující bílé, rovné zuby.
Rychle zahnal chmurné myšlenky. Věděl, že není čas myslet na minulost, cítil zoufalý nedostatek času, jako ostatně pořád od doby, co se dozvěděl, že přišel o dva roky svého života. "Kurva drát, to mám fakt jít domů? Zvládl bych klidně sto dalších misí." Ulevil si nahlas. Hned si ale sám vynadal a v duchu dodal. "Mistr Akuma má určitě svoje důvody. Doma na mě už asi bude čekat léčitel s informacemi o dalším vývoji." Niyoso nakoncetroval energii do svalů na nohou a vyskočil na nejbližší strom. Náhle se moc těšil domů……