Řev elementů - 1.

25. července 2010 v 17:01 | Bobesh |  Řev elementů

            Zastavil se. Ptáci normálně zpívali, koruny stromů se hýbaly ve větru, nebyla ani zima ani přehnané vedro. Ale něco nebylo v pořádku. Zavřel oči a chvilku poslouchal. Vytlačil z mysli všechno, šustění listů, cvrlikot nedaleko usazeného slavíka, šum potoka. Pak to ucítil. Zlověstný šelest hozené šipky a lehoulinký záchvěv větru. Spadnul na zem a přetočil se, aby viděl do směru, odkud šel útok.
            Ve vzduchu se zatetelila energie, uslyšel vzdálené sražení dlaní do znaku. Automaticky sáhl do svého pouzdra upevněného na levé noze a nahmatal uklidňující chlad ocele. Objevilo se to velmi náhle. Obrovské množství vody, které se na něj řítilo ho velmi zaskočilo. "Cítil jsem energii, ale tolik…..". Nestačil se vyhnout a voda ho mrštila na blízký strom. Náraz mu vyrazil dech, a ohromují proud vody se nezastavoval. Otevřel oči. Byl zranitelný, nemohl déle čekat. Zkoncentroval nemalé množství energie do paží a srazil se k sobě do znaku. Psychická síla se tvarovala a formovala podle dalších a dalších přidávaných kombinacích, až nakonec dlaně skončily svůj tanec v pečeti Ryby. Pak svou vůli vypustil.
            Voda, která ho ještě před chvíli držela bezbranného u stromu se zastavila. Vytvořil před sebou velký vodní sloup a nasměroval ho směrem, odkud se voda valila. Technika obrovského rozsahu ho stála dost energie, ale vyplatila se. Sloup začal vířit a nabíral na výšce i objemu jak do něj přitékala další a další voda. Usmál se. Pořád nevěděl, kdo a proč ho napadl, ale nebyl moc silný, když ho vykontroval tímhle jednoduchým trikem. Už už se vodní sloup chystal vyslat do směru útoku jako všeničící tsunami, když se to stalo.
            Vodní sloup se pomalu začal řítit přímo na něj. Pustil ruce a skočil stranou. "Nechápu to….tohle se nemělo stát, jak ovládl mou techniku bez toho, abych to vycítil? Něco není v pořádku."
            Vydrápal se na nohy. Neovladatelná technika smetla několik řad vysokých smrků, valila se dál a nakonec se bez energie rozlila po okolí. Poprvé uviděl svého protivníka. Vysoký muž, modrý hábit až na zem a obličej skrytý pod Širokým slaměným kloboukem. "Není pochyb, je to….."
Niyoso
pocítil chladnou ruku strachu. "Garden, jeden z Nadaných" řekl nahlas. Pak se usmál, pobaven náhlou ironií osudu. "Tak Tě konečně poznávám…."
            Útočník sejmul klobouk a odhalil husté, světlé vlasy sčesané dozadu a spoutané obyčejným provázkem. Měl hezký, mile vyhlížející obličej, rovné, sněhově bílé zuby odkryté v širokém úsměvu. Všechno zdání krásy končilo u očí. Byly hluboké, pomněnkově modré a tvrdé jako dva minerály kyanitu, bez známky tepla nebo lítosti. "Niyoso….dalo to práci Tě najít……ale povedlo se. Víš vůbec, kolik za Tvou hlavu dostanu? Ano víme o čem mluvím….jsi cenná investice a potuluješ se tak sám…" Usmál se a sípavě se zasmál. Měl tichý hlas, téměř šeptal, ale i přes šum stromů byl dokonale slyšet.
            Nyioso nepotřeboval další informace. Věděl s kým se potkal. Garden, nájemný zabiják nejvyšší třídy. Jeden z Nadaných….
"Nadaní se těžko definují" začal "ale věci se mají asi takto. Když chce někdo udělat jakoukoli techniku, potřebuje k tomu tři věci. Tu správnou energii, umět ji vyvolat a poté poupravit a zformovat pomocí Znaků. K vytvoření nějaké živelné techniky dokonce potřebujete i ten daný živel, a pokud není někde blízko, musíte ho sami vytvořit stejným postupem. Potřeba energie k vytvoření nějakého živlu se různí….bleskový element jde nejsnáze, je nejméně materiální. Dále potom vítr, oheň, voda a země.
Každý člověk je složen ze všech pěti živlů, ovšem u každého je poměrově jiné, který ovládá více, a tudíž je pro něj snažší svou energii použít k jeho manipulaci. U Nadaných je to jiné. Nikdo neví jestli jsou omyl přírody, nebo naopak její vrcholná tvorba. Jejich celé nitro ovládá pouze jediný element, kterým dokážou vládnout dokonce i bez zdlouhavého skládání znaků, a jeho tvorba i manipulace s ním je pro ně naprosto přirozená..Nemám pravdu, Gardene?"
            Muž v modrém se pousmál. "Výtečně, díky za teorii provádění technik. Ale zapomněl jsi ještě dodat, že člověk nejsnáze ovládá ten daný živel, který v něm převládá, což je logické. A Tvé vodní techniky na mě tudíž nebudou mít žádný účinek." Usmál se. "Takže se můžeš vzdát a já to ukončím rychle."
            Už nebylo co říct.
Niyoso zvedl ruce, ale vytvořit znak už nestihl. Ztuhly mu v polovině pohybu, a proti síle jeho svalů i vůle se mu přitáhly
k tělu. Muž v modrém se nepřestával usmívat. "Nevšiml sis, hlupáku? Jsi mokrý……jednoduše přikážu vodě co je na Tvém oblečení, aby ztuhla, a Ty se ani nehneš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama