Duben 2010

Kapitola 62.

11. dubna 2010 v 10:04 | Mizakoe |  FanFiction - Kako no Kage
Za dvěmi okny vedle sebe a na větvi stromu u lesa se objevily krátké vzkazy. "Dnes večer sraz tam kde posledně. Tentokrát pohovoříme vážněji, ale přijďte jen v případě, že jste ochotni si nechat
všechno co se dozvíte jen pro sebe a nezneužít situace."
Chviličku na to co tam byly umístěny už vzkaz ze stromu zmizel. Černá ruka ho opatrně uškubla a zastrčila do kapsy pláště. Pár okamžiků po té opět zmizela.
Druhé dva lístky zmizeli až po delší době.
Yumi koukala otráveně na papírek. "Héj! Haku už jsi to četl?!" křikla. "Jo." Ozvalo se né moc nadšeně z druhé strany zdi. "To vypadá, že dneska moc legrace nebude…" zamrmlala otráveně. "Co myslíš že to bude?!" "Nemám šajn, ale zábavný to nebude!" "To mi před chvílí došlo taky!" Yumi se ušklíbla. "Konverzovat s vlastním dvojčetem je trochu nezáživný - stejnak máme v hlavě skoro to stejný."

Renji se vrátil zpátky až kolem páté. "Promiň, že to tak trvalo. Cestou mě odchytil kapitán Kuchiki." ozval se ode dveří. "Tak to je celkem úspěch, že jsi dorazil ještě tak jak jsi dorazil." Ozvalo se se smíchem z místností nad schody. Renji zamířil nahoru, když ho asi pár vteřin na to chytily něčí ruce za ramena. "Baf." Renji se trochu lekl a otočil se na očividně se dobře bavící Mizakoe. "Jak jsi se sem dostala? Vždyť jsem tě slyšel seshora." "Kdybych ti to řekla, tak už by to nebyla taková legrace." pokrčila rameny a dál se usmívala. "Ten tvůj úsměv je nějaký nebezpečný - co zas vymýšlíš za nekalost?" změřil si jí Renji podezřívavě pohledem. "Já? Nic." "No jen aby… v tom případě mě teď chvilku poslouchej. Protože až se začne stmívat, tak už na to nebude čas."

Yumi a Haku seděli pod stromem u srázu a vesele se kočkovali. Oba dva se celkem nudili a tak zabíjeli čas aspoň tím, že se soustavně pokoušeli navzájem si za krk nasypat nejrůznější bordel - respektive v jejich případě listí nebo trávu. Postupně se začalo stmívat a z lesního přítmí vystoupily dvě zakuklené postavy. Yumi na chvíli přestala dávat pozor a zadívala se k lesu. Než se zas vzpamatovala tak toho Haku náležitě využil a nacpal jí za krk pořádnou hrst smetí. "Tohle nebylo fér!" přetáhla ho po hlavě. Haku se chytil za hlavu a začal se smát. "Nebij mě, nebij mě - já jsem jen malý a nešikovný." řehtal se. To Yumi naštvalo ještě víc a tak mu začala se zápalem sypat trávu za krk.
Když k nim hikage došli, tak už byli v sobě a celí zelení. Paradoxně na tom byla ale líp Yumi. Haku se totiž smál takovým způsobem, že nebyl schopný se vůbec bránit. "Ale ale - to tě přepere i holka?" povytáhla obočí Midori. "Né holka - defakto přeperu sám sebe ne?" "Ha jsem tvý lepší já!" zašklebila se Yumi a začala se smát. "Slovo lepší jsem neřekl - možná tak o něco šílenější." prohlásil s vážným obličejem Haku načež Yumi vypadala, že po něm něco hodí. "Tak a dost vy dva. Radši mi řekněte jestli nevíte proč to tu Renji svolal." houkl na ně Koi. Oba dva se zarazili, podívali se nejprve na Koie pak navzájem na sebe a pak oba pokrčili rameny. Než stihl Koi cokoliv dalšího říct tak se obě dvojčata stihli zatvářit místo nevědoucně ještě překvapeně. "Už víme." ukázali svorně před sebe.
Koi se otočil a zamračil se. "Koho to sem sakra vede?" Midori se ohlédla a její zářivě zelené oči se zarazili u dvou postav sestupujících po stráni dolu. Jedno byl jasný shihigami a dle reiatsu to byl Renji, ale ta druhá postava… Byla znatelně menší a drobnější jak on, ale měla na sobě kápi a plášť hodně podobnou těm co nosí hikage. Bohužel se nedalo určit kdo by to tak mohl být protože reiatsu té menší postavy nebylo vůbec cítit. "Je možný aby to byl ještě někoho od nás?" podívala se Midori na Koie a z jejího hlasu byly znát obavy. "Nemyslím si. Kdyby to byl někdo z našich tak by neskrýval reiatsu." "Tak kdo tedy? Kdyby to byl shinigami tak by snad to reiatsu skrývat taky nemusel ne?" Koi se podíval směrem k příchozím se zvláštním výrazem ve tváři. "Tak proto…" zamumlal. Midori se na něj překvapeně podívala. "Co proto?" "Na tom vzkazu… bylo tam, že máme přijít jen pokud nezneužijeme situace... Je až zarážející kolik věcí vlastně našinci předpověděli dopředu." "Jak to myslíš?" nechápala Midori. Koi už ale nic dalšího neřekl a jen sledoval jak se k nim oba pomalu blíží. Čím blíž byli, tím víc se postava s kápí částečně schovávala za Renjiho. Očividně si svojí pozicí nebyla jistá a vypadala spíš že by nejradši na místě zmizela.
Mizakoe nespouštěla pohled s hikage u srázu. Věděla o nich dopředu, ale stejně z nich neměla dobrý pocit. Předchozí zkušenosti ze setkání s těmito bytostmi radili jen jedno "Seber se a utíkej!", ale na druhou stranu… Věřila Renjimu a ten říkal, že to bude v pořádku.
Došli na místo a zastavili se asi dva metry od sebe. Mizakoe se podívala po ostatních a pak se pohledem zabodla nerozhodně do země. Ve vzduchu viselo napětí. Nejdřív se probrala Yumi. Vyskočila ze země a s radostným křikem se vrhla Mizakoe kolem krku. Chvíli na to udělal to stejné i Haku a oba dva začali nadšeně plácat jedno přes druhé až jim výsledně ani nebylo rozumět. Atmosféra se trochu uvolnila. "Pomaleji, pomaleji - nestíhám vás." usmála se Mizakoe a oba je objala.
Po chvíli se podívala na oba hikage, kteří na ní hleděli s dosti nic neříkajícím výrazem. Yumi a Haku pustili Mizakoe a odstoupili. Hleděla na sebe skupinka shinigami… pár hikage… a poslední seishin. Nikdo se neusmíval, ale ani se nikdo nemračil. Okolní atmosféra se začala opět měnit. Byl to zvláštní pocit. Celé to setkání bylo zvláštní…
Mizakoe ještě chvíli sledovala oba hikage a pak si klekla na zem a uklonila se. "Jmenuji se Mizuki Mizakoe. Ráda vás poznávám." Midori na ní vytřeštila překvapeně oči, ale Koi pochopil o co jde a naznačil jí ať ho napodobí. Oba hikage si klekli naproti Mizakoe a též se uklonili. Na to se všichni usmáli. Renji všechny přejel pohledem a pak s vážným hlasem promluvil. "Asi bych vám měl konečně říct, co je dneska na programu. Tohle je totiž jen začátek." Všichni přikývly a posadili se do kruhu.