Kapitola 44.

1. září 2009 v 14:37 | Mizakoe |  FanFiction - Kako no Kage
Druhý den ráno vtrhla zadržovací jednotka k Mizakoe do pokoje, ale ta už tam nebyla. V Seireitei okamžitě spustili poplach a bylo vysláno několik pátracích skupin aby jí našli. Ovšem až na Renjiho nikdo nevěděl, že odešla už v noci a že pravděpodobně už opustila pozemky Seireitei.
"Máte jí?" křikl vedoucí pátrací skupiny na druhou skupinu, co se právě vyřítila z postraní uličky. "Ne, nikde tu není." "Nemohla jen tak zmizet. Už jsem mluvil se strážci bran, ale nebyla tam. To znamená, že je někde tady." "A co když ne? Hádám, že když je kolem toho takový povyk, tak asi nebude obyčejný ryóka." "To je jedno. Měli by jsme podat hlášení Yamamotovi." Druhý vedoucí přikývl a oba za pomoci shumpoo přemístili pryč.
Podobný průběh pátrání nastal i v ostatních skupinách…. Nenašli jí. Ani nemohli, ona v té době už byla dávno pryč.
Mizakoe se dostala z pozemků Seireitei ještě tu samou noc co utekla. Od budovy čtvrté jednotky totiž běžela k lesu a odtamtud rovnou ke srázu, odkud jí před nedávnem donutili skočit hikage. Neudělala to ale vědomě. Od doby co vstoupila do lesa z ní zbyl jen jakýsi přízrak s podivně světle modrýma očima. Byla úplně mimo. Ani si pořádně neuvědomovala co dělá. Prostě jen šla. Šla tam kde věděla, že bude moci přejít bariéru. Netrvalo moc dlouho než se tam dostala. K bariéře se dostala ještě před úsvitem. "Cítím jí." zamumlala potichu svým zvláštním hlasem. "Ano, je tu, ale jak to že na mě nemá vůbec žádný vliv?" Mizakoe přejela pohledem po okolních stromech a pak se podívala zpět před sebe. Pomalu vykročila do míst kde cítila bariéru. Prošla. Bez jakýchkoliv problémů se dostala na druhou stranu. Ani se neohlédla a pokračovala dál. Dala si pečlivý pozor, aby se nepřiblížila k Rukongai. Zamířila rovnou k horám.

"Mizakoe Mizuki utekla. Nevíme sice jak se mohla dozvědět, že už je rozhodnuto, ale každopádně je pryč." Yamamoto si všechny změřil přísným pohledem. "Nařizuji vám jí najít a přivést zpět. Centrum čtyřicet šest rozhodlo, že je příliš nebezpečná na to abychom jí nechali uprchnout. Vytvořte nové pátrací oddíly a prohledejte kromě Seireitei ještě Rukongai. Musíte jí přivést zpět. Teď jděte!" jeho rázný hlas zahřměl místností. Všichni přítomní kapitáni se uklonili a beze slova zamířili pryč.

Kapitánka druhé divize Soi Fong právě udílela rozkazy své jednotce, když se u jejích nohou objevila černá kočka. "Yoruichi-san." zamumlala překvapeně Soi Fong. Kočka se na ní ale ani nepohlédla. Kapitánka se podívala jakoby nic zpět na svojí divizi a pak pokračovala. "Vy si vezmete padesátou osmou část severního Rukongaie a vy padesátou devátou tamtéž. Pokavaď nejsou žádné dotazy a všichni víte kam máte jít tak vyražte." zavelela a všechny oddíly vyrazily na přidělená místa.
Soi Fong se opět podívala na kočku u svých nohou. "Přejete si?" otázala se jí. "Jen si s tebou potřebuji promluvit." mňoukla kočka a naznačila jí ať jde za ní. Soi Fong přikývla a zamířila za ní. Kočka došla až do kanceláře druhé divize a Soi Fong za nimi zavřela dveře. Pak přešla ke skříni a vyndala z ní nějaké oblečení, které položila kočce k nohám. "Díky Soi, to nemuselo být." s těmi slovy se kočka proměnila v ženu a oblékla si na sebe připravené šaty. Nato se usadila na pohovce a dlouze se podívala na Soi Fong, která se posadila naproti ní. "Je tu ještě větší zmatek, než když jsem tu byla posledně…. Co se děje Soi?" "Měl být popraven jeden člen šesté jednotky, ale utekl." "Kdo a za co?" změřila si jí pohledem Yoruichi "Nějaká Mizakoe Mizuki. Není to shinigami ale cosi jiného…. S jejím nástupem sem přitáhli ještě nějací hikage. Bylo rozhodnuto, že bude nejbezpečnější jí popravit. Ale nějak se to dozvěděla a povedlo se jí uprchnout. Moc toho o ní nevím. Ale ještě před tím byla nějakou dobu u Kurotsuchiho v laboratoři." Yoruichi se na chvíli zamyslela. "To zní zajímavě…. Předpokládám, že Yamamoto vydal rozkaz aby jste jí našli a přivedli zpět." "Ano." přikývla Soi Fong. Yoruichi se zvedla a přešla k oknu. "Takže jestli chci zjistit něco víc tak se asi budu muset potajmu stavit ve dvanácté a šesté jednotce." Soi Fong opět přikývla. Yoruichi se záhadně usmála a podívala se na ní přes rameno. "Nikomu neříkej, že jsem tu byla a už vůbec ne o čem jsme spolu mluvili." pak se změnila zpět v černou kočku a proskočila oknem ven. Soi Fong se za ní chvíli mlčky dívala a pak posbírala ze země oblečení a vrátila ho zpět do skříně.

Renji seděl v kanceláři šesté jednotky a bezduše vyplňoval nějaké formuláře. Přitom čas od času kouknul na místo kde sedávala Mizakoe. Bylo tu bez ní nějak smutno. I když Mizakoe nebyla při práci nijak zvlášť upovídaná… byla spíš tichý člověk, tak tu její přítomnost znatelně chyběla. Renji dopsal posledních pár papírů a pak vyšel ven.
Během chvíle u něj byla dvojčata Sawatari. "Co se stalo? Kde je Mizakoe? Proč jí všichni hledají?" vychrlili oba naráz.Renji se na ně na oba podíval. "Bylo rozhodnuto, že jí mají popravit, tak utekla." Yumi na něj zůstala koukat s otevřenou pusou. Po chvíli se trochu vzpamatovala. "Mluvila s tebou před tím než odešla?" zeptala se ho. Renji mlčky přikývl. "Nevíš kam šla nebo kde je?" "Říkala, že se pokusí vrátit domů…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mariah-taichou **SB** Mariah-taichou **SB** | Web | 1. září 2009 v 14:53 | Reagovat

Tak aspoň že se jí povedlo utéct...

2 SoraYamanaka ~ SB SoraYamanaka ~ SB | E-mail | Web | 1. září 2009 v 22:58 | Reagovat

souhlasím s Mariah, hlavně že je pryč od nich ... To je poslední kapitolka než odjedu dufám že tu přibide jedna až se vrátím ... ;o) těším se na pokráčko ...

3 Bartholomew Bartholomew | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 16:14 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama