Kapitola 41.

15. srpna 2009 v 9:33 | Mizakoe |  FanFiction - Kako no Kage
Renji se na ní chvíli díval a pak se opatrně posadil. Natáhl se k ní a chytil jí za zápěstí. Mizakoe se na něj podívala a stáhla ruku zpátky. "No tak Mizako, co se stalo? Nejen, že jsi až moc zamlklá, ale taky bledá a studená - to přece není normální." "Nic mi není." zopakovala tvrdohlavě s pohledem upřeným do země. "Ale no tak, vím že něco není v pořádku - poznám to na tobě. Navíc abys byla takhle studená, to vážně není normální." "Normální." zopakovala po něm šeptem. Pak se na něj otočila a podívala se na něj. Očividně jí trochu povolovali nervy a neměla daleko do toho aby začala brečet. "Jak mám ale vědět co je normální? Co jsem vlastně zač….??" rozhodila bezradně rukama. "……nikdy ze mě nebude opravdový shinigami." dodala už šeptem a podívala opačným směrem, aby ji nebylo vidět do obličeje. Cítila jak se jí zase trochu zamotala hlava a začalo se jí dělat jemně špatně. Pak se podívala na svojí ruku a vyděsila se, když zjistila, že jí zase začínají průhlednět konečky prstů. Renji si všimla jak sebou poplašeně cukla. "Mizako, co se děje?" "J-já…… to nic….. jdu se projít - nezlob se." koukla na něj omluvně a rychle zamířila ke dveřím. Renji si všiml jak se jí modře lesknou oči i když stále byly víc hnědozelené než modré. "Ať tě ani nenapadne někam chodit. Zase to na tebe jde viď? Přestaň před sebou utíkat. Zkus jednou zůstat - postav se tomu a uvidíš že to zvládneš." Mizakoe zůstala zaraženě stát přede dveřmi s rukou položenou na klice. Renji se opatrně zvednul z postele. V ráně mu ošklivě škublo, ale on si toho nevšímal. Pomalu šel k Mizakoe. "Měl by jsi si lehnou - ublížíš si." špitla Mizakoe, ale netočila se. "Já budu v pořádku, ale ty si ubližuješ. Jestli nevěříš sama sobě, zkus prosím věřit alespoň mě. Ať se děje co se děje, tak se to určitě dá zvládnout." Renji k ní došel a položil jí ruku na rameno. Mizakoe tam ještě chvíli tiše stála s rukou na klice a s pohledem upřeným do země. "Jsou věci, na které ještě nejsem připravená. Myslím, že se stalo něco co ještě dost věcí změní, ale já…. nech mě zase na chvíli utéct…. prosím…. potřebuji teď jen pár hodin samotu a pak bude všechno zase dobré - doufám…." Renji pustil její rameno. "Drž se a pamatuj si, že budu vždycky při tobě."
Mizakoe se vděčně pousmála a z tváře jí ukápla slza. "Děkuju." Pak otevřele dveře a rychle se rozběhla pryč. Během kratičkého okamžiku mu zmizela z dohledu. Mizakoe se jako blesk prořítila chodbou čtvrté jednotky a vyběhla ven. Bylo chvíli po poledni a všude se to jen hemžilo shinigami. Schovala mizející ruku do rukávu a rychle utíkala pryč. Nechtěla aby kdokoliv věděl co se děje. Během pár minut se jí povedlo doběhnout mezi stromy. Když dobíhala tak už byla průhledná celá. Ještě chvíli šla hlouběji do lesa a pak se zastavila. Rozhlédla se kolem. Tuhle část lesa neznala. Byl to převážně bambusový les a nedaleko odsud slyšela téct vodu. Zavřela oči a po sluchu se vydala k vodě. Byl to zvláštní pocit. Připadala si skoro jako součást toho co jí obklopovalo. Stačili jenom zvuky… šelest listí, šumění vody, zpěv ptáků a tiché hvízdání slabého větru. Nedokázala to pochopit, ale nemusela se dívat na to, aby věděla kam jde. Posadila se na břehu potoka a strčila si do něj nohy i s botami. Věděla že se jí voda ani nedotkne. Bylo to zvláštní, ale najednou si připadala šťastná. Bylo tu ticho, klid…. Mizakoe otevřela oči a podívala se nahoru. Nad hlavou jí prosvítali jen slabé sluneční paprsky, kterým se povedlo prosvítit skrz hustý bambusový porost.
Chvíli se kochala pohledem na tu nádheru a pak najednou opět posmutněla. "Jak dlouho jim bude trvat než se zase vrátí?" v hlavě se jí vynořil obraz zakuklených postav. "Budu je schopná příště opět porazit a nebo už budou s tímhle počítat a nebudu na ně stačit? A co když někoho kvůli mně zas zraní?" Projela rukou trávu a přitom sledovala stébla trávy která jen procházela skrz. "Tohle taky nebude dobré až se zjistí…. Měla bych to udržet v tajnosti. Kdo ví co se teď bude koneckonců dít. Už nejsem to mrně o kterém si mysleli, že je z něj obyčejná duše. Už jsem zase vetřelec, který s sebou přinesl problémy…." Nadechla se a skočila do vody. Malinko se usmála, když zjistila, že ani voda už pro ní není voda. Nebylo to mokré ani studené - jenom tekuté a všude kolem ní i v ní. Ta představa byla dost absurdní ale jinak se to nazvat nedalo. Musela ale uznat že to uklidňovalo. Chvíli se nechala unášet proudem a pak se opět vynořila znova si sedla na břeh.

Yumi celá bez sebe přilítla k Renjimu do pokoje. "Je tu Mizako?" "Ne, není. Šla se projít." "Mmm." Yumi koukla nervózně kolem. "A nevíš kam mohla jit?" "Vážně netuším, řekla že chce být pár hodin sama a utekla." pokrčil Renji rameny. "Co se vlastně stalo, že s ní musíš tak akutně mluvit?" "Obnovili proces." Renji na ní vytřeštil oči. "Cože udělali?" Yumi vztekle kopla do zdi. "Unohama samozřejmě musela tvému kapitánovy podat správu jak na tom vy dva jste - takže kapitán už ví, že je Mizakoe zase normální. No a tuhle informaci musel pro změnu on nahlásit na první jednotce Yamamotovi. Ten poslal zprávu centru čtyřicet šest a teď se jedná o tom co s ní bude dál. Co když jí zase zavřou ke Kurotsuchimu?" Renji na ní zůstal němě zírat. "To… to přece nemůžou… to nejde." bylo jediné na co se po chvíli zmohl. Yumi začala neklidně přecházet po pokoji. "Nejhorší je ,že s tím nemůžeme cokoliv dělat a jen čekat a doufat. Ááááá to je na zbláznění. Musím jít něco dělat - zatím ahoj." s těmi slovy Yumi odmašírovala zase pryč.
Renji zůstal koukat otupěle do stropu. "Obnovili proces…"zašeptal do ticha. V hlavě se mu zrodila neblahá předtucha. Tohle nemohlo dopadnout dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tsuki SB :-)) Tsuki SB :-)) | Web | 17. srpna 2009 v 16:11 | Reagovat

ahoj u mňa máš prekvapenie k narodeninám :-)) http://tsuki-chan.blog.cz/0908/happy-b-day-mizakoe

2 Mariah-taichou **SB** Mariah-taichou **SB** | Web | 17. srpna 2009 v 22:54 | Reagovat

Super kapitolka... chudák Mizako, jestli ji zase zavřou k Mayurimu...

3 SoraYamanaka ~ SB SoraYamanaka ~ SB | E-mail | Web | 18. srpna 2009 v 19:35 | Reagovat

nesmějí jí znova zavřít k mayurimu ee, teda teda co z tohodle bude dál a podle toho jak ss ptala tak neuděláš to co si myslím že né ???

4 Tsuki SBee ;-) Tsuki SBee ;-) | Web | 19. srpna 2009 v 1:01 | Reagovat

ahoj u mna recenzia k spolocnej poviedke :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama