Kapitola 25.

4. července 2009 v 18:36 | Mizakoe |  FanFiction - Kako no Kage
Od lesa se ozval známý zvuk. Během chvíle se ze stínu lesa vynořilo pět vysokých temných postav zahalených v dlouhých pláštích s kápí. Mizakoe okamžitě sjela rukou k rukověti zanpakuto a o krok ucouvla. Renji, který v nich poznal postavy z obrázku taky sáhl po rukověti a vyčkával. Všech pět temných postav se srovnalo do řady a prostřední hikage postoupil o krok dopředu. Byakuya je všechny sjel kamenným pohledem. "Kdo jste a co tu pohledáváte? "Přišli jsme v míru ke všem shinigami, pouze zde chceme dokončit svou práci." odvětil klidně prostřední hikage. Mizakoe z nich nespouštěla pohled a opět o krok ucouvla. Renjiho ruka jí zezadu objala kolem pasu a ochranitelsky si jí k sobě přitáhl. "Klid, já vím že jsou to ti co tě minule napadli, ale říkají že přišli v míru ke všem shinigami. I když jen co dostanu povolení, tak je za to co udělali rozsekám na hadry." "….shinigami….." zopakovala po něm Mizakoe, která začínala mít problém udržet se při smyslech.
Hikage do nich zabodl svůj pohled. "Ona vám to neřekla? No ani se nedivím. Dobře budu tedy konkrétnější." prohlásil škodolibě se svým syčivým přízvukem. "Jdeme si pro tu holku." Kapitán Kuchiki na něj dál upíral svůj nic neříkající kamenný výraz. "Neříkali jste před chvílí, že jste přišli v míru ke všem shinigami?" "Shinigami? To ano, ale ona není shinigami." S kapitánem to ani nehnulo a Renjimu pouze přeběhl po obličeji trochu překvapený výraz. Zato Mizakoe tohle už nepřekousla. Vytrhla se Renjimu, vytasila zanpakuto a zaútočila na prostředního hikage. Ten však její útok viděl dostatečně v předstihu a tak mu nedělalo problém její útok odrazit a poslat jí několik metrů vzduchem a pak k zemi. Byl podstatně silnější než ten hikage, kterého Mizakoe potkala před chvílí v lese. Renji taky vytasil zanpakuto a chtěl na ně zaútočit. "Ne, chvíli počkej. Tohle mě zajímá." zadržel ho kapitán a znovu svou pozornost obrátil k hikage. "To co jste zde prohlásili je celkem závažné obvinění. Chci tedy vědět o čem to hovoříte."
Hikage pokynul hlavou. "Dobrá tedy. V první řadě by bylo asi na místě nás trochu představit a jí koneckonců také." pohodil hlavou směrem k Mizakoe, která klečela o kousek dál a zdrceně koukala do země. "Jsme hikage, není podstatné odkud jsme a nebo co přesně jsme. Podstatnější je že ona je seishin. Dalo by se říct že jediný větší rozdíl mezi ní a námi je podoba, i když ani to není úplně pravda." Kuchiki si ho znovu změřil pohledem. "A kde mám vzít jistotu že nelžete? Chci důkaz." "Jak je libo." ušklíbl se hikage. Z rukávů mu vykoukly dlouhé mrtvolně černé a silně kostnaté prsty. Sklonil hlavu a pomalu si z ní stáhl kápi. Narovnal se a nechal zavřené oči. Působil dojmem jak kdyby jeho hlava nebyla nic jiného než lebka potažená odporně černou kůží, bez vlasů a s ostře řezanými obličejovými rysy. "Tak tedy důkaz." zasyčel potměšile a pomalu otevřel oči a zabodl se pohledem do Kuchikiho. Měl divné temně rudé oči a až na zlo které z nich přímo čišelo měl však úplně stejný pohled jak Mizakoe. "Tak co…? Nepřipomíná vám to něco?" Mizakoe na něj upřela svůj pohled. Do očí se jí začali drát slzy, ale ovládala se. "Nejsem jako vy…" "Ale jsi, a byla by jsi ještě víc, kdyby tě jako malou vycvičili. Společný původ nezapřeš. Seishinové a hikage mají k sobě blízko, blíž než si vůbec dokážeš představit. Mohla by jsi být dobrá kdyby tě tenkrát vycvičili, dokonce víc jak dobrá. Máš pro to předpoklady." "Nejsem jako vy…" zopakovala a postavila se. Z očí jí tekly slzy. Začala skoro křičet. "Nejsem jako vy! Jste jen zrůdy rozsévající smrt a zármutek. Jen bezdůvodně ničíte vše na co narazíte. Maříte vše krásné a bezdůvodně vraždíte nevinné lidi!" Hikageho pohled ztvrdl. "Máme důvod, to že ty ho nechápeš a ani nepochopíš je jen z důvodu tvé nevědomosti. Nezasloužíš si žít. Nemáš na to právo. Jsi jen náš bezcenný poddruh." zasyčel zlověstně a oči se mu nebezpečně zaleskly.
Mizakoe znovu pevně sevřela rukověť svojí zanpakuto. Podívala se na Renjiho a pak se jí zatmělo před očima. Levou ruku namířila do strany na Renjiho a kapitána Kuchikiho "Ki no boheki." a vytvořila kolem nich podivnou bariéru. Pak se čím dál tím jasnějšíma a podivnějšíma modrýma očima zabodla do vedoucího hikage. "Sejmě te jí!" zavelel. Hikage tasili své divné černé zbraně a rozběhli se proti Mizakoe.
"Mizako!" zakřičel Renji, ale přes bariéru ho nebylo slyšet. Chtěl jí pomoci ovšem bariéra mu nedovolila dostat se skrz. "Nech toho." Chytil ho za rameno kapitán. "Radši se dívej, tohle už hned tak znovu neuvidíš. To co teď vidíme snad už ani není ona, ale její instinkt."
Mizakoe je nechala doběhnout až k ní a pak použila shunpoo a zmizela. Objevila se za velícím hikage a sekla ho do ramene. Ten jen zlostně zaklel a chytil se za ránu na rameni, ze kterému začala vytékat hnědozelená krev. Mizakoe opět zmizela a objevila se vysoko nad nimi.


Mezitím:
Kurotsuchi Mayuri kouknul na vřeštící přístroj, na kterém snad všechny kontrolky šíleně červeně blikaly. Okamžitě si poslal všechny data do počítače. Na obrazovce mu vyskočil číselný graf reiatsu. Jedním kliknutím si nechal záznam porovnat. "Tak Mizuki…" zamumlal. Nechal si počítačem ukázat místo odkud to bylo a houknul na svou podkapitánku. "Nemu, vyrážíme." Nemu přikývla a oba pomocí bleskového kroku zmizeli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SoraYamanaka SoraYamanaka | E-mail | Web | 4. července 2009 v 19:59 | Reagovat

gr... taky v nejlepším usekneš ... *smille* ale tak zase ty Hikagé ... pěkný stvůřičky ... No jo Mayuri ... to bude pokusu zase ... těším na další díl ...

2 Mariah-taichou Mariah-taichou | Web | 4. července 2009 v 21:36 | Reagovat

Ti nechutní Hikage... ale zajímá mě, co tam budou dělat Mayuri a Nemu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama