Kapitola 22.

2. července 2009 v 12:04 | Mizakoe |  FanFiction - Kako no Kage
Mizakoe se vzbudila hned brzo po ránu a rozespale koukla kolem. Na stolku vedle ní ležel talíř s nakrájeným jabkem a náhradní čisté kimono, stejné bílé jako měla na sobě. O kus dál seděl na okně Renji. "Ahoj." usmál se na ní. Mizakoe zamžourala někam jeho směrem a protřela si oči. "Ahoj, … od kdy tu jsi?" zeptala se po chvíli. "Od včerejška." "To tu takhle sedíš celou dobu?" koukla na něj překvapeně. "Celou dobu ne, před chvílí jsem byl pro támhle to." ukázal ke stolku. "Emm….. děkuju. To jsi se asi kvůli mně nevyspal." "V pohodě, mě to nezabije a ty si včera nevypadala zrovna nejlíp." Mizakoe koukla raději někam jinam, posadila se a natáhla se po kousku jabka. "Myslím že se zas přesunu k sobě. Yumi sice asi nebude nadšená, ale bude to tak lepší." "Vážně tady nechceš zůstat alespoň do doby než ti bude líp?" "Ne, chci domů a taky bych zase chtěla trénovat." Renji povytáhl jedno obočí. "Probrala si se teprve před třemi dny - myslím že by jsi měla mít nějakou chvíli ještě klid." Mizakoe si něco nespokojeně zabrblala a pak začala sbírat knížky.
"Musím se pokusit zjistit co nejvíc věcí co můžu a musím zesílit. Jak mam ale někoho přesvědčit aby mě trénoval, bez toho abych jim řekla pravý důvod? Všichni řeknou že bych měla mít klid a že bych se měla šetřit, ale na to není čas. Nechci zase od všeho utéct, nechci o všechno zas přijít. Jsou pro mě jak rodina. Skoro jako by Yumi a Haku byli i moje dvojčata a jako by byl Renji můj starší brácha. Mám je všechny ráda a nechci je ohrozit, ale nechci o ně ani přijít. Musím být prostě silnější."
Mizakoe si vyndala všechny knížky, aby je mohla odnést domů a dál přemýšlela jak to má udělat s tím tréninkem. Ze zamyšlení jí vytrhl až Renjiho hlas, "Ukaž, pomůžu ti s tím." a vzal jí větší polovinu knížek z ruky. "Díky, to si nemusel, já bych to zvládla." pousmála se. "Nikdo netvrdí že ne," taky se usmál Renji. "kam ti je mám odnést?" "Domů."

Došli k Mizakoe domů. Renji odložil všechny knihy na polici a Mizakoe k nim dosypala svojí polovinu. "Chceš ještě s něčím pomoct?" "Jedině kdyby si byl ochotný mě zas trénovat." zkusila to znovu Mizakoe. Renji na to jen protočil oči v sloup a zakroutil hlavou. "To vážně nemůžu, už jen to že jsem tě nechal jít zpátky domů bylo pravděpodobně špatně. Když tě nechám zas rovnou trénovat tak nás za to prvně oba přizabije kapitán a pak určitě ještě někdo ze čtvrtý." "Lepší přizabitá než zabitá." vypadlo z Mizakoe a rychle se chytla za pusu jakmile jí došlo co to vlastně říká. Renji si jí změřil pohledem. "Tak už mi konečně povíš o co jde?" Mizakoe uhnula pohledem a zakroutila hlavou. "No tak Mizako, třeba bych ti mohl pomoct. Přece jen z toho nemám dobrej pocit, když tě potkám téměř v noci vystrašenou jak malýho králíka a pak tě najdu přikrčenou v rohu místnosti se zanpakuto v ruce a opět téměř mimo." "Myslím že některé věci je lepší si nechat pro sebe….. Nezlob se ale tohle ti vážně říct nemůžu." řekla po chvíli. "Aspoň mi něco naznač nebo já vážně už nevím. Čeho se tak bojíš a proč tolik trváš na těch trénincích?" rozhodil Renji bezradně rukama. Mizakoe se na něj dlouze podívala, pak přešla k oknu a s pohledem upřeným ven po delším odmlce řekla. "Když se mě pokusili zabít jednou, proč by to nezkusili znovu? Jestli nezačnu trénovat a hodně rychle se výrazně nezlepším…… tak až je příště potkám, tak mě zabijí - proti nim nemůžu vyhrát, jsou příliš silní." Na chvíli zaváhala a pak pokračovala. "Ráda bych ti toho řekla víc. Jsi pro mě jak brácha a věřím ti, ale každý máme své povinnosti a lepší je nepřidělávat zbytečně problémy. Věř mi že k tomu mám dobrý důvod nechat si to pro sebe." Renji k ní přešel a položil jí zezadu ruku na rameno. "Ať se stalo cokoliv, pamatuj si že se mnou můžeš vždycky počítat a nikomu nedovolím aby ti ublížil….. jasný mrně?" dodal a usmál se na ní.
Mizakoe se s pohledem upřeným ven vděčně usmála a chytla se ho za ruku, kterou jí držel za rameno. "Děkuju." Chvíli tam jen tak stáli. "Mám ještě nějaké papírování." řekl nakonec Reji. "Půjdu s tebou a pomůžu ti." "Ne, dneska si ještě dej volno." "Ale….." chtěla začít protestovat Mizakoe. "Žádné ale. Ty budeš alespoň ještě dneska v klidu a já se pozeptám na ty tréninky." umlčel jí rozhodně Reji. Přikývla. Renjiho prsty jí vyklouzly z ruky a poslouchala jak odchází. Slyšela jak se za ním zavřely dveře a jeho kroky na schodech. Pak ho viděla oknem vyjít v přízemí ze dveří a odcházet pryč.
Mizakoe přešla k polici a vytáhla si první knížku v řadě "Historie Soul Society". Pak sebou plácla do postele a začala si číst. Kniha byla rozdělená do tří částí - na nové dějiny, starší část a na úplný prvopočátek Soul Socienty. Mizakoe se pomalu prokousávala historií dozadu, ale nic zajímavého nenacházela. Nikde ani zmínka o hikage nebo seishinech. Jako by snad ani nikdy neexistovali, nebo alespoň se nikdy nepřiblížili k civilizaci.
Asi po čtyřech hodinách četby měla celou knihu přelouskanou. Otráveně jí strčila zpět na polici a vytáhla si encyklopedii. Přešla zpět k posteli a usadila se hezky v rohu. První co si v encyklopedii našla byla definice slova shinigami. Pak zkoukla ještě pár těch základních pojmů typu reiatsu, zanpakuto, shikai a podobně a vyhledala si slovo hikage. Kupodivu ho tam našla. Ovšem jediná informace, která u něj byla napsaná byl odkaz na Rukongaiské mýty a popřípadě pohádky, plus v závorce dopsáno stínová postava. Na stejný výsledek narazila i u slova seishin, s tím rozdílem že tam byl i odkaz na slovo hikage - což trochu nepochopila proč. Encyklopedii nechala ležet na posteli a došla si i pro "Rukongaiské mýty", pak se opět usadila a začala si číst. Knížka bohužel neměla obsah a tak halt začala hned od začátku s tím že to prostě přelouskne celý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mariah-taichou Mariah-taichou | Web | 2. července 2009 v 12:42 | Reagovat

"Lepší být přizabitá než zabitá." Pravda no...

2 SoraYamanaka SoraYamanaka | E-mail | Web | 2. července 2009 v 13:37 | Reagovat

Teda nazávidím jí to čtení v těch knížkách já bych se asi zvencla .. a nejen to ;) sakra ta holka je taky jak přiblblá ... nikomu nic neřekne a nechá si to pro sebe ... že mi holky to tak všechny berem xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama