Kapitola 20.

30. června 2009 v 17:08 | Mizakoe |  FanFiction - Kako no Kage
Mizakoe moc dlouho nespala. Zdáli se jí jen samé hrůzu a nakonec se vyděšeně probudila. Mohlo být tak kolem čtvrté odpoledne. Vylezla z postele, seskočila z okna a zamířila domů. "Musím být rychlá aby se nepřišlo že tu nejsem." Když došla domů první co si vzala byla její zanpakuto. Ještě si zkontrolovala věci a pak ani nevěděla proč zamířila do knihovny.
Vešla do budovy knihovny. Byla to velká stavba. Uvnitř bylo šero a všude byly dlouhé chodby z regálů plných knih. "Možná by tu mohlo být něco zajímavého co by mi pomohlo." napadlo jí. Začala si pročítat názvy knih na policích. Pak si vytáhla několik starých tlustých knih a i pár menších. Výsledně si jich půjčila docela dost. Se svým nákladem se vydala zpět. "Měla jsem si jich půjčit míň, takhle tam nedojdu." mumlala si utahaně po cestě zpět a musela si dávat dobrý pozor aby jí to nepopadalo.

Yumi odešla domů a Renji se šel podívat ještě na Mizakoe. Došel k jejímu pokoji na čtvrté jednotce a zaklepal. Nikdo mu ale neodpověděl. "Že by spala?" Chvíli váhal a pak vstoupil dovnitř. V pokoji nikdo nebyl. Renji se rozhlédl po místnosti a uvažoval jestli má jít někomu říct že je pryč a nebo jen čekat jestli se vrátí sama. Domyslet to ale nakonec nestihl. Ze zamyšlení ho totiž vytrhla rána. Kouknul směrem k otevřenému oknu odkud se to ozvalo. Na parapetu ležela velká tlustá kniha. Renji na to nechápavě koukal. Prásk. Na parapetu přistála další bichle. Přešel k oknu a málem dostal další knihou která zrovna letěla vzduchem. Za ní přeletělo ještě několik knížek a nakonec oknem proletěl i zanpakuto.
Mizakoe zespodu koukala na svoje okno. "Tak fajn. Věci mám uvnitř, ale jak tam nahoru vylezu já?" Renji se vyklonil z okna a kouknul na ní dolu. "Tak tady jsi." usmál se. "Podej mi ruce, vytáhnu tě." natáhl se k ní. Mizakoe se ho chytila za ruce a Renji jí pomohl nahoru. "Děkuju." "Není zač." Renji sklouzl pohledem na to co si sebou přitáhla. "K čemu to sebou vlečeš?" "Jen tak na čtení." začala rychle sbírat knížky. Než se jí ale stihla posbírat všechny, Renjimu se povedlo přečíst si pár názvů. "Historie Soul Socienty, Rukongaiské mýty, Seireiteiské soudní procesy a zákoník Seireitei? A hele ještě encyklopedie. To chceš vážně číst? Nic nudnějšího tam snad asi ani nemaj." "No…" začala si narychlo Mizakoe vymýšlet vhodnou výmluvu. "Chci si doplnit mezery ve vzdělání." vypadlo z ní nakonec protože nic lepšího jí zrovna nenapadlo. "Ale proč zrovna tímhle tím? Určitě tam mají i jiný knihy. Nebo aspoň si myslím že tam musí mít taky něco čitelnýho." "Tohle bude dobrý." Schovala všechny knížky pod postel a hned na kraj dala i svojí zanpakuto. "Jak myslíš, ale bejt tebou tak si vážně půjčím něco záživnějšího."
Mizakoe si srovnala knihy a zvedla se přičemž omylem zchodila blok na zem a obrázky se jí rozletěli po pokoji. Nejblíže u ní zůstal ležet obrázek s hikagem svírajícím ve své divné šedočerné ruce kovově černou dýku. Mizakoe si až teď zpětně vlastně uvědomila co to vlastně nakreslila. Zůstala tam jen stát a sklesle hleděla na obrázek u svých nohou. Renji posbíral rozsypané papíry. Jako poslední sebral obrázek s hikagem. "Co to je, nebo spíš kdo to je?" prohlížel si poslední obrázek. Mizakoe zůstala koukat do země a neodpovídala. "Mizako?" kouknul na ní tázavě Renji. "Jen jsem si kreslila….. nikdo a nic to není." začala se né moc přesvědčivě vymlouvat trochu roztřeseným hlasem. "Ale no tak, tohle na mě nezkoušej. Všechno co si kdy kreslila, co já vím, mělo vždy nějaké opodstatnění….. To jsou ti co tě napadli?" zeptal se. Mizakoe s pohledem upřeným do země sevřela ruce v pěst. Renji si toho nepatrného pohybu všiml "Takže mám pravdu? Co se stalo?" "Už jsem to říkala." "Já myslel i ten zbytek. Myslím že si nám neřekla všechno." Mizakoe si skousla spodní ret a koukla k otevřenému oknu. Ani nad tím neuvažovala. Prostě se jen rozběhla k oknu a proskočila jím ven. Během zlomku sekundy zmizela za rohem. "Mizako, počkej!" Renji vyběhl za ní ale už jí nedohnal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SoraYamanaka SoraYamanaka | E-mail | Web | 30. června 2009 v 17:36 | Reagovat

chlemtám se při večeři až mi zaskočilo s  těch knížek jak málem jí dostal do hlavy ... nemá strkat hlavu kam nemá ...

2 Mariah-taichou Mariah-taichou | Web | 1. července 2009 v 18:01 | Reagovat

Chudák Renji xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama